“KİÇİK QRANTLAR PROQRAMI - PAYIZ ÇAĞIRIŞI” müsabiqəsinin qalibləri açıqlandı
“Huma Quşu” Təhsilə Yardım Fondu tərəfindən elan edilmiş Azərbaycanda və xaricdə bakalavr və magistr təhsili almaq istəyən Azərbaycan vətəndaşları üçün “KİÇİK QRANTLAR PROQRAMI - PAYIZ ÇAĞIRIŞI” (2023) müsabiqəsinə yekun vurulub.
Müsabiqə ilə bağlı 60-dan çox müraciət edilib ki, onlardan akademik uğurları qoyulan həddə cavab verən 17 nəfərin ərizəsi seçilərək İdarə Heyəti üzvlərinin qiymətləndirməsinə təqdim olunub.
Müsabiqəyə təqdim olunmuş ərizələrin və aparılmış intervyuların qiymətləndirilməsi nəticəsində 2 iştirakçı müsabiqənin qalibləri elan edilib və 2500 AZN məbləğində qrantla mükafatlandırılıblar:
1. Əhməd Ağamalıyev. Bakı Ali Neft Məktəbi. İnformasiya təhlükəsizliyi
2. Xumar Rəhmanova. Ege Universitesi. Doktorantura. Kök hüceyrə
Yüksək bal toplaması, intervyunu uğurla keçməsi, eyni zamanda toplanmış əlavə vəsait imkanlarını nəzərə alaraq, daha 3 iştirakçının müsabiqə qalibi elan edilməsi və 2500 AZN qrant ilə mükafatlandırılmasına dair qərar qəbul edilib:
1. Ayan Aslanova. Üzeyir Hacıbəyov adına Bakı Musiqi Akademiyası. İnstrumental ifaçılıq. Fortepiano
2. Afaq İsmiyeva. Ankara Musiqi və İncəsənət Universiteti. Musiqi nəzəriyyəsi
3. Raul Hüseynov. ADA universiteti. Diplomatiya və Beynəlxalq Münasibətlər
Təhsil əzmilə çətin maneələri dəf etdiyinə, yüksək akademik uğur nümayiş etdirdiyinə, eləcə də intervyu zamanı nümayiş etdirdiyi inkişaf potensialına görə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında Hüquqşunaslıq ixtisası üzrə təhsil alan Ceyran Bayramova xüsusi təsis edilmiş "CƏSARƏT QRANTI" nominasiyasında qalib elan edilib və 1500 AZN həcmində qrantla mükafatlandırılıb.
“Huma Quşu” Təhsilə Yardım Fondu qalibləri təbrik edir, onların elm, təhsil və təcrübə sahələrində miqyaslı düşüncəyə sahib olmaq, Azərbaycanı dünya səviyyəsində tanıtmaq və təmsil etmək, eləcə də ölkəmizin inkişafına yönəlmiş potensialın formaşaldırılması naminə ciddi uğurlar əldə edəcəklərinə əmin olduğunu bir daha vurğulayır.

"SMALL GRANTS PROGRAM - AUTUMN CALL" (2023) competition announced by the "Huma Quşu" Educational Support Fund for Azerbaijani citizens who want to get bachelor's and master's education in Azerbaijan and abroad has been concluded.
More than 60 applications were submitted in connection with the competition, from which 17 applications were selected and submitted to the evaluation of the members of the Board of Directors.
As a result of the evaluation of the applications submitted to the competition and the conducted interviews, 2 participants were declared the winners of the competition and were awarded a grant in the amount of 2500 AZN:
1. Ahmed Agamaliyev. Baku Higher Oil School. Information security
2. Khumar Rahmanova. Aegean University. Doctorate. Stem cell
Taking into account the high scores, successfully passing the interview, as well as the possibility of additional funds collected, it was decided to declare 3 more participants the winners of the competition and award them with a grant of 2500 AZN:
1. Ayan Aslanova. Baku Music Academy named after Uzeyir Hajibeyov. Instrumental Performance. Fortepiano
2. Afag Ismiyeva. Ankara Music and Fine Arts University. Music Theory
3. Raul Huseynov. ADA University. Diplomacy and International Relations
Jeyran Bayramova, who studies law at the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan, was declared the winner of the specially established "COURAGE GRANT" nomination for overcoming difficult obstacles with educational determination, demonstrating high academic success, as well as the development potential she demonstrated during the interview was awarded a grant in the amount of 1500 AZN.
The "Huma Quşu " Educational Support Fund congratulates the winners and emphasizes once again that they will achieve serious success in the field of science, education, and experience, promoting and representing Azerbaijan at the world level, as well as shaping the potential aimed at the development of our country.