“Huma Quşu” Təhsilə Yardım Fondunun elan etdiyi "Qrant Müsabiqəsi: Yaz Çağırışı" üçün elektron ərizələrin son təqdimetmə tarixi iyunun 20-sinə qədər uzadılıb.
“Huma Quşu” Təhsilə Yardım Fondunun elan etdiyi "Qrant Müsabiqəsi: Yaz Çağırışı" üçün elektron ərizələrin son təqdimetmə tarixi fondun rəsmi saytındakı müvəqqəti problemlə əlaqədar iyunun 20-sinə qədər uzadılıb.
Qeyd edək ki, müsabiqə Azərbaycanda, eləcə də xaricdə bakalavr, magistr və PhD təhsili almaq istəyən Azərbaycan vətəndaşları üçün elan edilib. Ətraflı məlumat: https://t.ly/kK7PP

The deadline for submitting electronic applications for the "Grant Competition: Spring Call" announced by the "Huma Quşu" Educational Support Fund has been extended to JUNE 20.
The deadline for submitting electronic applications for the "Grant Competition: Spring Call" announced by the "Huma Quşu" Educational Support Fund has been extended to JUNE 20, due to a temporary problem on the official website of the fund.
It should be noted that the competition was announced for citizens of Azerbaijan who want to study bachelor's, master's and PhD in Azerbaijan as well as abroad. More information: https://t.ly/kK7PP