"Huma Quşu" Təhsilə Xeyriyyə Dəstəyi
Bildirdiyimiz kimi, dekabrın 7-də Beynəlxalq Muğam Mərkəzində “Huma Quşu” Təhsilə Yardım Fondu (Fond) tərəfindən “Huma Quşu: Xeyirxahliq və Cəsarət Bələdçisi” adlı xeyriyyə gecəsi keçirilib.
Tədbirdə dövlət və ictimai qurumların rəhbərləri, elm və mədəniyyət xadimləri, qazilər, magistr və tələbələr, Fondun dostları, təsübkeşləri və media təmsilçiləri iştirak edib.
Xeyriyyə gecəsində bilet və rəsmlərin satışı, eləcə də edilmiş ianələrdən 8500 manat toplanılıb. Vəsait qazilərin İT təhsilinə və aztəminatlı ailələrdən olan üç gəncin Fondun yeddi aktiv proqramından biri olan “Humayın Xəyaldan Gerçəyə Qrantı” müsabiqəsi çərçivəsində dəstəklənməsinə yönləndiriləcək. Qrantın ayrılması barədə qərar Fondun İdarə Heyətinin 2025-ci ilin yanvar-fevral aylarına təyin edilmiş və müsabiqənin müzakirəsinə həsr olunmuş üç iclasının yekununda veriləcək.
“Huma Quşu” Təhsilə Yardım Fondu Beynəlxalq Muğam Mərkəzinə, İ-ticket.az şirkətinə, tanınmış caz ustası Salman Qəmbərov və Bakustic Jazz qrupuna, musiqi ifaçıları İlhamə Qasımova və Rövşən Qəhrəmanova, “Arts Council Azerbaijan” təşkilatının rəhbəri Dadaş Məmmədova, eləcə də bütün tədbir iştirakçılarına xeyriyyə gecəsinə verdikləri əvəzsiz dəstəyə görə dərindən təşəkkür edir.
Fond və tədbir barədə ətraflı məlumat fondun veb-səhifəsindən https://humagushu.az/ əldə oluna bilər.

"Huma Quşu" Educational Support Fund
As we announced earlier, on December 7, “Huma Quşu” Educational Support Fund organized a charity event titled “Huma Quşu: A Guide to Kindness and Courage” at the International Mugham Center.
The event was attended by heads of state and public institutions, cultural and scientific figures, war veterans, postgraduate students, university students, friends and supporters of the Fund, and media representatives.
The charity event raised 8,500 manat through ticket sales, artwork auctions, and donations. These funds will be allocated to support IT education for veterans and three young persons from a low-income family within the framework of the Humay’s "From Dream to Reality” grant competition, one of the seven active programs of the Fund. The grant decision will be finalized during the Fund's Board of Directors' three-part meeting in January-February 2025, dedicated to discussing the competition.
The “Huma Quşu” Educational Support Fund expresses its deepest gratitude to the International Mugham Center, I-Ticket.az, renowned jazz musician Salman Gambarov, the Bakustic Jazz group, musical performers Ilhama Qasimova and Rovshan Qahramanov, the head of Arts Council Azerbaijan Dadash Mammadov, and all event participants for their invaluable contributions to the charity evening.
Detailed information about the Fund and the event can be obtained from the Fund's official website: https://humagushu.az.