Şəhla Vəzirova Silahlı Qüvvələr Günü münasibətilə video müraciət yayımlayıb
“Huma Quşu” Təhsilə Yardım Fondunun prezidenti Şəhla Vəzirova 26 İyun – Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələri Günü münasibətilə video təbrik ünvanlayıb.
Fond rəhbəri müraciətində xalqımıza Zəfər qürurunu yaşadan rəşadətli Azərbaycan Ordusunun əsgər və zabit heyətini bayram münasibətilə təbrik edib. Şəhla Vəzirova, həmçinin rəhbərlik etdiyi təşkilatın müharibə iştirakçıları ilə keçirdiyi onlayn görüşün xoş təəssüratlarını bölüşüb.
Video müraciətdə Fondun prioritet fəaliyyət istiqamətlərindən biri olan “Qazilərə dəstək proqramı” haqqında ətraflı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, proqram çərçivəsində qazilərin təhsilinə və fərdi inkişafına yönələn mühüm layihələr icra edilməkdədir və bu istiqamətdə gələcək planların miqyası daha da genişləndiriləcək.
Təbrik videosunda həmçinin duyğulu anlar yaşanıb. Belə ki, müraciətdə Fondun fəaliyyətinə ilham verən əziz Humay Quliyevanın Vətən müharibəsinin gedişatı dövründə öz "Facebook" hesabında yayımladığı vətənpərvər ruhlu paylaşımı səsləndirilib. Humay Quliyevanın Azərbaycan əsgərinə və dövlətinə olan sonsuz inamını əks etdirən bu qeydlər Fondun bu gün reallaşdırdığı xeyriyyəçilik missiyasının mənəvi əsasını təşkil edir.
“Huma Quşu” Təhsilə Yardım Fondu bir daha şanlı ordumuzun qəhrəmanlarını təbrik edir və Vətən naminə xidmətlərində uğurlar arzulayır.

Shahla Vazirova Delivers Video Message on the Occasion of Armed Forces Day
Shahla Vazirova, President of the “Huma Quşu” Educational Support Fund, has delivered a video message to mark 26 June – Armed Forces Day of the Republic of Azerbaijan.
In her address, the President of the Fund congratulated the brave soldiers and officers of the Azerbaijani Armed Forces, whose courage brought the nation the pride of Victory. Shahla Vazirova also shared her warm impressions from the Fund’s recent online meeting with war veterans.
The video message provided detailed information about the Fund’s “Veterans Support Programme,” one of its key areas of activity. It was noted that the programme is implementing important initiatives focused on supporting veterans’ education and personal development, and that its scope will continue to expand in the future.
The message also included a deeply moving tribute. Shahla Vazirova read a patriotic post that Humay Guliyeva had shared on her Facebook account during the Patriotic War. Reflecting Humay’s unwavering faith in the Azerbaijani soldier and the Azerbaijani state, these words continue to serve as the moral foundation of the Fund’s charitable mission today.
The “Huma Quşu” Educational Support Fund once again congratulates the heroes of our glorious Armed Forces and wishes them continued success in their devoted service to the nation.