“Humayın təhsil ADAsı” təqaüd proqramının qalibləri müəyyənləşib
“Huma Quşu” Təhsilə Yardım Fondu ADA Universitetində magistr pilləsi üzrə təhsil almaq istəyən tələbələr üçün elan etdiyi “Humayın təhsil ADAsı” təqaüd proqramının nəticələrini açıqlayıb.
Müsabiqəyə müraciət edən 14 nəfərdən 7 namizəd müsahibə mərhələsinə vəsiqə qazanıb. Fondun Himayəçilik Şurası tərəfindən namizədlərin akademik müvəffəqiyyət göstəriciləri, ərizə forması və müsahibə üzrə topladıqları orta ballar ətraflı şəkildə qiymətləndirilib. Yekun qərara əsasən, 2 iştirakçı müsabiqənin qalibi seçilib.
Müsabiqənin qalibləri:
1.Sürəyya İslamova
2.Rüstəm Əmirov
Fondun Himayəçilik Şurasının qərarı ilə müsabiqə çərçivəsində daha iki tələbəyə dəstək göstərilib. Belə ki, böyük inadkarlıq və cəsarətlə təhsilini davam etdirmək əzmi nümayiş etdirdiyinə görə Aytac Səmədova “ Cəsarət qrantı” qazanıb.
Digər namizəd Aişə Bəşirli isə “İstedadlı Gənclərin Çoxpilləli Təhsilinə Dəstək Proqramı”na yönləndirilib və onun təhsilini davam etdirməsi məqsədilə Fond tərəfindən 5000 AZN vəsait ayrılıb.
“Huma Quşu” Təhsilə Yardım Fondu qalibləri təbrik edir və onlara gələcək akademik fəaliyyətlərində uğurlar arzu edir.

Winners of the “Humay’s Island of Knowledge” Scholarship Programme Announced
The “Huma Quşu” Educational Support Fund has announced the results of the “Humay’s Island of Knowledge” scholarship programme, established for students wishing to pursue a master’s degree at ADA University.
Of the 14 applicants who applied for the competition, 7 candidates advanced to the interview stage. The Fund’s Supervisory Board conducted a comprehensive evaluation of the candidates’ academic achievements, application forms, and average interview scores. Based on the final decision, 2 participants were selected as winners of the competition.
Scholarship Winners:
1. Sureyya Islamova
2. Rustam Amirov
By decision of the Fund’s Supervisory Board, two additional students also received support within the framework of the competition.
Aytac Samedova was awarded a “Courage Grant” in recognition of her determination, perseverance, and commitment to continuing her education despite challenges.
Another candidate, Aisha Bashirli, was admitted to the Fund’s “Support Programme for the Multi-Level Education of Talented Youth.” To assist her in continuing her studies, the Fund allocated 5,000 AZN in financial support.
The “Huma Quşu” Educational Support Fund congratulates all recipients and wishes them continued success in their academic pursuits.