“Huma Quşu” Fondu sosial layihə müsabiqəsinin qalibi oldu
“Huma Quşu” Təhsilə Yardım Fondu Azercell-in “Həyatı daha dolğun edirik: qadınlara dəstək proqramı”nın qalibi olub. Qadınların ictimai həyatda fəallığının artırılmasına yönəlik sosial layihə müsabiqəsinin final mərhələsi baş tutub. Layihələrin dəyərləndirilməsi zamanı dayanıqlı, daha geniş sosial kütlələrə faydalı olan, eləcə də rəqəmsal inklüzivliyin təşviqinə, texnoloji həllər vasitəsilə həyat səviyyəsinin daha da yüksəldilməsinə töhfə verən layihələrə üstünlük verilib.
Müsabiqəyə təqdim edilən 30-dan çox layihədən seçim şərtlərini ən yaxşı əks etdirən 5 layihə finala vəsiqə qazanıb. Münsiflər heyətinin yekdil qərarı ilə qalib elan edilən 4 layihə arasında "Huma Quşu" Təhsilə Yardım Fondunun “Aztəminatlı ailələrdən olan istedadlı gənc qadınların bakalavr, magistr və PhD səviyyəsində STEM təhsilinə dəstək” proqramı da var.
Qeyd edək ki, müsabiqə nəticəsində əldə edilən 12 500 AZN məbləğindəki qrant Azərbaycanda və xaricdə STEM sahəsində bakalavr, magistr, PhD səviyyəsində təhsil alan və aztəminatlı ailələrdən olan qızlar üçün sərf ediləcək. Gələn ay elan ediləcək Humayın “Qızların STEM-də yüksəlişi” müsabiqəsinin qalibi olacaq 5 nəfər hər biri 2500 AZN məbləğindəki təhsil təqaüdünü qazanacaq.

The "Huma Quşu" Educational Support Fund has been named the winner of Azercell's "Empowering Lives: Women's Support Program." The final stage of the social project competition, aimed at increasing women's participation in public life, has been completed. During the evaluation, priority was given to projects that were sustainable, beneficial to broader social groups, and contributed to promoting digital inclusivity and improving living standards through technological solutions.
Out of more than 30 submitted projects, five that best met the selection criteria advanced to the final stage. Among the four winning projects, unanimously chosen by the jury, was the "Support for Talented Young Women from Low-Income Families in Pursuing Bachelor's, Master's, and PhD Degrees in STEM Fields" program by the "Huma Quşu" Educational Support Fund.
The 12,500 AZN grant awarded as part of the competition will be allocated to support girls from low-income families studying in STEM fields at the bachelor's, master's, and PhD levels in Azerbaijan and abroad. Next month, the winners of Humay’s "Girls’ Advancement in STEM" competition will be announced, with five individuals each receiving a 2,500 AZN education scholarship.