Humayın Təhsil ADAsı təqaüd proqramının qalibləri açıqlandı
"Huma Quşu" Təhsilə Yardım Fondunun ADA Universiteti ilə birlikdə sözügedən universitetdə magistr təhsili almaq istəyən tələbələr üçün elan etdiyi Humayın Təhsil ADAsı təqaüd proqramının qalibləri müəyyən olunub.
Müsabiqə ilə bağlı müraciət edənlərdən 4 namizəd intervüyə dəvət olunub.
Fondun İdarə Heyəti tərəfindən akademik müvəffəqiyyət göstəriciləri, ərizə üzrə topladıqları bal və intervyu üzrə topladıqları orta bal nəzərə alınaraq 2 iştirakçı "Müsabiqə qalibi" siyahısında yer alıb və hər biri 5000 AZN məbləğində qrantla mükafatlandırılıb:
1. Jalə Məmmədova - Təhsil üzrə menecment ixtisası
Hazırda Laçın rayon Vəliuşaqlı kənd tam orta məktəbində müəllim işləyir.
2. Aişə Bəşirli - Kənd Təsərrüfatı və Qida sistemləri üzrə menecment ixtisası
Hazırda Xəzər Universitetinin Kimya və biologiya müəllimliyi ixtisasının son kursunda təhsil alır.
Qeyd edək ki, Fondun İdarə Heyətinin qərarı ilə istedadlı gənclərin təhsilinə davamlı dəstəyin göstərilməsi üçün xüsusi yanaşma tətbiq edilərək “Humayın davamlı qrantlar” təqaüdü təsis edilib. Bu təqaüd çərçivəsində Ayan Aslanovanın müraciəti dəstəklənib və ona 5000 AZN məbləğində qrant ayrılıb. O, Almaniyanın Folkvanq İncəsənət Universitetinin İnstrumental ifaçılıq-Fortepiano ixtisasının 2-ci kurs tələbəsidir.

Winners of the “Humay’s Island of Knowledge” Scholarship Program Announced
The winners of the “Humay’s Island of Knowledge” scholarship program—announced by the “Huma Quşu” Educational Support Fund in cooperation with ADA University for students aspiring to pursue a master's degree at the university—have been selected.
Out of the applicants, 4 candidates were invited for an interview. Based on their academic achievements, application scores, and average interview scores, the Board of Directors of the Fund selected 2 participants as “Competition Winners”, each awarded a grant of 5000 AZN:
1. Jala Mammadova – Master’s in Education Management
Currently working as a teacher at Valiushaqlı Village Secondary School in Lachin District.
2. Aisha Bashirli – Master’s in Agricultural and Food Systems Management
Currently a final-year student at Khazar University, majoring in Chemistry and Biology Teaching.
It should be noted that the Fund’s Board of Directors has introduced a special approach to ensure continued support for the education of talented youth through the establishment of the “Humay’s Ongoing Grants” scholarship. Within this framework, Ayan Aslanova’s application was supported, and she was awarded a 5000 AZN grant. Ayan is a second-year student majoring in Instrumental Performance – Piano at the Folkwang University of the Arts in Germany.